Hlavy hore, bojujeme naďalej!

Druhý zápas na domácej pôde, ďalší zápas v prospech súpera. Nevadí, nováčikovská daň zvykne byť drahá. Hrdo ideme ďalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V pozápasovom rozhovore prezradil tréner prešovských bojovníkov, Peter Zachar, že to bol naozaj veľmi emotívny zápas, z ktorého mal zmiešané pocity. Napriek prehre hodnotí výkon chlapcov pozitívne a tvrdí, že včerajší zápas mali hokejisti UNIPO Warriors v rukách, akurát im neprial priebeh.

Dovolím si povedať, že sme mali viacej hry, mali sme viac šancí, ale dnes bol súper trošku šťastnejší a z tých menej šancí, ktoré mal, nás dokázal prehrať. (Rozumej využiť hrou, nie prehrať zápas; pozn. autora) Hokej je o minimálnych chybách a my sme dneska spravili tých chýb viac, čiže povedal by som, že tam bola tá slabina.“ dodal a pokračoval o pozitívnej motivácii chlapcov naďalej, pretože spolu s Adamom Krivdom a celým vedením tímu chcú, aby hráčov hokej naozaj bavil.

Ale nebolo všetko len o chybách. O bravúrny začiatok sa postarali naši hneď v úvode, keď po napínavom boji pred súperovou bránkou v čase 03:57 rozburácal a rozšťastnil celú Ice Arenu gólom do súperovej brány hlavný pilier tímu prešovských bojovníkov, Tomáš Lopáček (10), za asistencie Mateja Mikloša (8) a pripísal Warriorom prvý gól včerajšieho stretnutia. Tomáš si po zápase priznal dobrý pocit z prvého gólu, ktorý chlapcov trošku nakopol a uznal spokojnosť. Zároveň však pripustil zvyšok neúspešného priebehu: „Dnes to bola taká búchaná trepaná naháňačka, ale čo ja viem... v tejto lige asi nie je slabší súper, s ktorým by sme vyhrali 10:0. A každý súper je dobrý, takže treba sa zlepšovať a hrať ďalej.

Neprešlo ani 5 minút prvej tretiny a v bránke súpera skončil ďalší puk. Druhý gól domácich, o ktorý sa postaral Dávid Starovič (16) za asistencie Jozefa Štofanika (11). Štofa po zápase uznal dôležitú chybičku: "Nebojovali sme veľmi srdcom, aj keď niekedy to nevyzeralo, ale snažili sme sa dať do toho všetko.

A dovolím si povedať, že v prvej tretine mohli diváci vidieť naozaj takmer všetko. Pekné góly, napätie, bojovnosť, ale i nepremenené šance. Lenže v závere prvej tretiny sa zrejme už aklimatizoval na prešovskej pôde aj tím KTH Krynica a šance začal premieňať rovnako, na góly v náš neprospech. Osemnásta minúta priniesla gól do našej brány z hokejky Valeriyho Polinina (13). Asistencie si pripísali Stanislav Pestikov (88) a Rusian Bashirov (19). Jeden gól sa ešte dal zvládnuť, ale pol minúty pred koncom prvej tretiny sa naše dovtedajšie vedenie rozplynulo ako víkend, na ktorý čakáš celý týždeň a zrazu príde pracovný pondelok a nadšenie je fuč. Druhý asistent prvého poľského gólu, Rusian Bashir (19) bol takým „pondelkom“ a po prvej tretine poslal chlapcov do kabíny za stavu 2:2. Bashir však po zápase prezradil, že to bola naozaj „tie game“. „Bola to dobrá hra, hrali sme veľmi aktívne a bolo veľa momentov, ktoré sme zvládli úspešnejšie. Pravdepodobne bol váš tím už unavený.“ prezradil autor druhého poľského gólu. Zároveň však dodal a uznal progres nášho tímu – „Je to dobrý tím hrajúci dobrú taktickú hru a myslím, že hráči budú hrať stále lepšie a lepšie.“

To si myslia aj fanúšikovia, ktorí včera prišli podporiť UNIPO Warriors. Na tribúnach bolo divákov síce o čosi menej ako na prvom stretnutí, ale nič nemení na tom, že by ich nebolo počuť či vidieť. Nechýbalo zastúpenie ženského pohlavia takmer zo všetkých fakúlt UNIPO, rovnako ani rôzni športovci, taktiež hokejisti, ktorí si chceli včera pozrieť ďalšiu dobrú hru.

Začiatok sme mali celkom dobrý hokej, tie dva góly sme tam vzsietili, ale tak asi od polovice zápasu mám pocit, že fyzicky to naši nevykrývajú. Škoda tých šancí, ktoré sme mali. Dvakrát sme išli na prázdnu bránu, bol tam nájazd a nepremenili sme to. Škoda. Treba uznať aj to, že krynický brankár je celkom dobrý. V porovnaní zápasov, v minulom s Banskou Bystricou oproti tomuto som videl väčšie nasadenie, aj sa viac hralo do tela minule ako teraz.“ Odpovedal na moje zvedavé otázky Tomáš Kandráč, pravidelný divák, vo voľnom čase taktiež hokejista.

Avšak voľný čas už naši pozvyšok hry nemali, v druhej tretine sme dostali ďalšie dva góly, o ktoré sa postaral Stanislav Pestikov a Roman Muratov. V záverečnej tretine, v 44.minúte sa podarilo dostať tretíkrát puk Warriorov do súperovej brány a to Marekovi Duračinskému (12). Bohužiaľ ďalší a zároveň posledný gól včerajšieho zápasu strelil do našej brány v 46. minúte Valeriy Polinin. Rozhodcov hvizd uzavrel stretnutie hráčov UNIPO Warriors verzus KTH Krynica stavom 3:5 pre cudzokrajných.

Ale nevadí, ako povedal pán tréner Zachar, ideme naďalej so vztýčenou hlavou ďalej, hokejový klub UNIPO Warriors čaká ešte veľa zápasov, na ktorých určite nesmiete chýbať!