Domáci triumf prešovských bojovníkov

Doteraz tesne pred koncom pomaly postupne odchádzali, v pondelok ešte pár minút po odznení záverečného hvizdu všetci stáli a nadšene tlieskali víťazom – prešovským bojovníkom všetci diváci.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Áno, napokon sme aj my okúsili radosť z prvého domáceho víťazstva! Prešovská Ice Arena konečne zaviala pozitívnou, úspešnou atmosférou. Na minulotýždňovom turnaji univerzít SR v Bratislave bol zápas s tímom Gladiators Trenčín vyrovnaný a v riadnom hracom čase skončil 0:0, výhru 1:0 súperom priniesli až samostatné nájazdy. Lenže v pondelok sa mohli v piatom kole EUHL konečne tešiť výhre aj HK UNIPO Warriors.

Obrázok blogu
(zdroj: foto: Lukáš Molnár)

Duel otvoril už v prvých minútach „hattrickhero“ Alexander Miháľ, ktorý zdvihol divákov zo sedadiel hneď v 9. minúte (as. Roland Weiss, Tomáš Lopáček). Neubehli ani dve minúty a za asistencie Mateja Hrušovského strelil Alex do brány súpera ďalší gól. Diváci žasli, no v nemom úžase a následnom burácaní ostali v priebehu ďalšej minúty, keď sa s asistenciou Jakuba Mistríka domáci hráč s so 14-kou na drese, postaral o najrýchlejšie strelený čistý hattrick v EUHL vôbec!

Neuveriteľné, povrávalo sa na tribúnach. Neuveríš, pokiaľ neuvidíš a my sme to videli a pomaly začali veriť, že v daný večer sa bude výherný triumf oslavovať na domácom ľade. Hlavne po ukončení prvej tretiny s troma gólmi na našom konte. V pozápasovom rozhovore Alex jednoznačne odpovedal, že najkrajšia tretina zápasu bola preňho tá prvá, o čom nikto nepochybuje. Veď, komu by sa nepáčilo byť hviezdou zápasu?

Celý zápas bol od začiatku veľmi napínavý, aj vďaka mojim gólom sme to nejako zlomili, ale na prvom mieste spoločnou prácou s chlapcami sme to nakoniec dotiahli do víťazného konca;“ dodal úspešný útočník.

Alexander Mihal

Druhá tretina ako hokejistov, tak aj divákov trošku vyviedla z miery. Gladiátor Adam Haščič otvoril strelecké konto Trenčínu, keď vsietil do našej brány rýchly gól. Warriori nelenili, dve minúty nato gólovú ranu súperovi vrátili, konkrétne kapitán prešovských bojovníkov, Tomáš Lopáček, s asistenciou Mateja Mikloša. Rýchly manéver sa zrejme súperom nepáčil a do minúty ho opätoval Ruslan Asiamkhanov.

Po dvoch góloch v našej bráne bolo vidieť na brankárovi Michalovi menší zármutok, ale ten krajší pohľad nastal, keď k nemu dokorčuľovali spoluhráči a kolegiálne ho povzbudili, podporili. O ďalší milý či skôr žartovný okamih sa postaral jeden z Warriorov, keď namiesto hokejky využil na tzv. strelu do súperovej brány vlastnú prilbu, a teda vtipný pokus o gólovú hlavičku síce neskončil úspešným gólovým zavŕšením, ale aspoň zabavil divákov. A keď už sme pri publiku, za zmienku stojí aj ich aktivita, konkrétne pokusy o mexické vlny. Bolo príjemné pozorovať ľudí, ako sa z hry konečne naozaj tešia, akí sú s hráčmi spätí. Horší pohľad bol ale potom na ľadovú plochu, keď sa názvy tímov začali prejavovať na ľade doslova – nasrdení gladiátori hrajúci čoraz agresívnejšie a naši bojovníci, ktorí si nenechali „skákať po hlave“.

Nuž presne tak, ako to zhodnotil tréner Peter Zachar: „V tomto zápase sme dnes videli všetko či dynamickú hru, korčuľovanie, hru do tela alebo hlavne veľa gólov.“ Okrem toho sa zmienil aj o nižšom umiestnení na turnaji v Ružinove. „Určite si myslím, že turnaj v Bratislave nám pomohol, hlavne ten posledný zápas, ktorý sme vyhrali a naozaj nás pozitívne naladil, čo si myslím, že bolo dnes takým ťažiskom naozaj pre tú výhru v dnešnom zápase.“  Pozitívna nálada vládla v kabíne aj po druhej tretine, keď sa hráči za podmazu skladby od Prodigy oddychovo poskladali, ale s úsmevom na tvári. Tréner počkal, kým skončí refrén, až tak začal menší prehovor. Žeby sme odhalili hudobnú motivačnú múzu našich bojovníkov? :)

Záverečná tretina, ktorú Peter ocenil najviac, bola presne taká, akú chce nadšený hokejový fanúšik vidieť. Napínavá, bojovná, ale predsa len, výsledkovo stále nie úplne istá. V 43.minúte vpálil puk do našej brány David Jankových. Chvíľkovú radosť Gladiátorov ukončila v spolupráci s Matejom Miklošom vydarená spätná rana Jakuba Mistríka do súperovej brány, ktorou navýšil bodový stav domácich na krásnych 5:3. Viac gólov ale prinášalo viac agresie, viac vylučovaní a trestov. Občas to bola naozaj podívaná. Podareným gólom sa s pribúdajúcim časom blysol Roland Weiss a finálne vsietenie do gladiátorskej brány patrilo s asistenciou Martina Jesenského Vladkovi Jursovi.

Lenže odhodlaný testosterón sa v hráčoch nezaprel, postarali sa ešte aj o záverečnú športovú kultúrno-nekúlturnu vložku. Ak si raz prešovský bojovník, tak doslova a do písmena. Nikomu sa však nič vážne nestalo, podanie rúk nechýbalo a samozrejme ani neutíchajúca radosť našich Warriorov z výhry 7:3.

Slovné vyjadrenia divákov som ani nestihla zachytiť, keďže bolo naozaj náročné, ba priam nemožné odtrhnúť zrak od vynikajúcej hry, nielen môj ale aj respondentov. Stačilo sa mi však obhliadnuť na tribúne vôkol seba a videla som to na nich. Konečne sa tešili, konečne bojovali spoločne s Warriormi. Nevadí, že nie doslova na ľade. Stačilo nadšenie v očiach, nádej na výhru, pokrik a potlesk. Neutíchajúci potlesk.

Niekedy slová naozaj netreba, činy prezradia viac. Presne ako záverečné standing ovation pre našich skvelých bojovníkov.